LIMONKI I POMARAŃCZE Mieszkanie 54 m2 w wieżowcu w Białymstoku « Holadom

Pasjonaci w pracy. Profesjonaliści w pasji.
Rozwiązania architektoniczne które pokochasz.

Portfolio

LIMONKI I POMARAŃCZE Mieszkanie 54 m2 w wieżowcu w Białymstoku

Mieszkanie mieści się w wieżowcu zaprojektowanym na planie elipsy, dlatego część ścian biegnie po łuku.  Właściciele poprosili, aby w projekcie wnętrz podkreślić krzywiznę ścian i uczynić z niej atut niezbyt dużego mieszkania.
Trzeba było na 54 m znaleźć miejsce na salon z kuchnią, sypialnię, gabinet do pracy, łazienkę z pralnią i „mnóstwo” szaf na prośbę właścicielki.  Stąd powstał pomysł, żeby zaprojektować szafę wzdłuż ściany działowej między salonem a pozostałymi dwoma pokojami. Od strony salonu widzimy 5 par drzwi przesuwnych z fotografią na frontach. Za przesuwnymi skrzydłami: schowek gospodarczy, szuflady, półki, wieszaki i wieszaczki na obuwie, miejsce na walizki i sprzęt sportowy oraz wejścia do sypialni i gabinetu. Na fotce – szosa pod widnokrąg – zdradza zamiłowanie mieszkańców do motocykli. Kuchnia tylko  na długości 3 m, ale w pełni wyposażona w dużą lodówkę, płytę, mikrofalę ukrytą pod blatem, kompakt firmy Candy-zmywarkę i piekarnik 2w1 oraz dodatkowy blat wysuwany z szuflady firmy BLUM. Wąski stolik na granicy kuchni z salonem można wydłużyć i przyjąć gości.  W szafce vis a vis sofy ukryty jest telewizor. Pusta ściana nad tą szafką rtv służy jako ekran do projektora. W łazience na 5 m2:  kabina, WC, umywalka z szafką na kosmetyki, pralka, a nad nią i obok – szafki z frontami ze malowanego szkła, mieszczące ręczniki, szlafroki, środki czystości, miskę i kosmetyki.
Współpraca z młodą właścicielką tego mieszkania była niezwykle inspirująca. Wprost za mało miejsca było na jej wszystkie zakręcone pomysły. Tym bardziej zasługuje na pochwalę dyscyplina, jaką wykazuje w używaniu dekoracji. Dzięki temu wnętrze jest niebanalne i świeże. Tak trzymać!

więcej projektów

Brak Ci pomysłu na aranżacje mieszkania lub domu ?