MIGDAŁY – przebudowa funkcji pomieszczeń w domu jednorodzinnym « Holadom

Pasjonaci w pracy. Profesjonaliści w pasji.
Rozwiązania architektoniczne które pokochasz.

Portfolio

MIGDAŁY – przebudowa funkcji pomieszczeń w domu jednorodzinnym

Inwestorzy zamieszkują bliźniaczy domek jednorodzinny o czterech niezbyt obszernych powierzchniowo kondygnacjach. Przed remontem gospodarze zajmowali 3 kondygnacje.
W wysokiej piwnicy znajdowała się kuchnia z jadalnią, wyżej salon, a na ostatniej zajmowanej kondygnacji sypialnie. Kiedy Inwestorzy zyskali dodatkową przestrzeń w postaci ostatniego – czwartego piętra domu, postanowili skorzystać z porady architekta. Zadaniem projektanta było nowe rozplanowanie funkcji pomieszczeń oraz projekt kuchni, holu i salonu. W zaakceptowanym projekcie na I kondygnacji (piwnicznej) powstał pokój sportu i relaksu. Na II – kuchnia z wyspą i blatem śniadaniowym oraz jadalnia. Dzięki zastosowaniu jasnych kolorów, szklanych frontów, jasnego szkła lacobel zamiast glazury na ścianach oraz oświetlenia, które łączy i dzieli strefy pracy w kuchni, wąska i długa kuchnia sprawia wrażenie obszernej i lekkiej w formie.
Salon wraz ze zdemontowanym kominkiem „powędrował” na III kondygnację, gdzie po wyburzeniu ścianek dawnych sypialni powstała duża przestrzeń wspólna dla salonu i holu. Z powodzeniem udało się tam wykorzystać meble z poprzedniej aranżacji domu.
Sypialnie przenieśliśmy na ostanie piętro.

więcej projektów

Brak Ci pomysłu na aranżacje mieszkania lub domu ?